B-COMPLEX

TÜM B VİTAMİNLERİ BİR ARADA

BOYUT:
1 KUTU
45servis
%13 İNDİRİM1 KUTU x 2 Adet
90servis
229 TL
5.09 TL /servis

Aynı Gün

Ücretsiz Kargo

750.000+

Mutlu Müşteri

Memnuniyet

Garantisi

B vitaminleri suda çözünebilen bir vitamin grubudur. B vitamini çeşitlerinin vücutta birbirinden farklı görevleri vardır.


  • Vücutta yeterli düzeyde B vitamini dolaşımını sağlar.
  • Her kapsülde günlük B vitamini ihtiyacınızı karşılarsınız.
Tarım ve Orman Bakanlığı Onaylı.
FLAVA B Vitaminleri  İçeren Takviye Edici Gıda
Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 012406-28.12.2021


FLAVA B-Complex içeriğindeki B1 Vitamini; normal enerji oluşum metabolizmasına, sinir sisteminin normal işleyişine, kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.


FLAVA B-Complex içeriğindeki B2 Vitamini; normal enerji oluşum metabolizmasına, sinir sisteminin normal işleyişine, normal mukozanın, kırmızı kan hücrelerinin, cildin, görme yetisinin ve hücrelerin oksidatif stresten korunmasına, demirin normal metabolizmasına, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.


FLAVA B-Complex içeriğindeki B3 Vitamini; normal enerji oluşum metabolizmasına, sinir sisteminin normal işleyişine, normal mukozanın ve cildin korunmasına, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.


FLAVA B-Complex içeriğindeki B5 Vitamini; normal enerji oluşum metabolizmasına, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına, steroid hormonlarının, D vitamininin ve bazı sinir ileticilerin normal sentezi ve metabolizmasına katkıda bulunur.


FLAVA B-Complex içeriğindeki B6 Vitamini; normal sistein sentezine, normal enerji oluşum, homosistenin, protein ve glikojen metabolizmasına, normal kırmızı kan hücreleri oluşumuna, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.


FLAVA B-Complex içeriğindeki B12 Vitamini; normal enerji oluşum ve homosistein metabolizmasına, sinir siteminin normal işleyişine, normal kırmızı kan hücresi oluşumuna, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Ayrıca hücre bölünmesinde rolü vardır.


FLAVA B-Complex içeriğindeki Folik Asit, anne adayının folat düzeyini artırır.

Düşük folat düzeyi, fetüsün gelişiminde nöral tüp kusurları için bir risk faktörüdür. Hamilelik dönemindeki faydalı etki, gebelikten en az 1 ay öncesi ve 3 ay sonrasına kadar takviye olarak günlük 400 μg folik asit alındığında sağlanır.


FLAVA B-Complex içeriğindeki Biotin; normal enerji oluşum ve makrobesin öğeleri metabolizmasına, sinir sisteminin normal işleyişine, normal saçın, cildin ve mukozanın korunmasına katkıda bulunur.


FLAVA B-Complex içeriğindeki Kolin; normal homosistein ve lipid metabolizmasına, normal karaciğer fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

 
İÇİNDEKİLER:  Kapsül: Hidroksipropil Metil Selüloz, Toplanma Önleyici : Yağ Asitlerinin Magnezyum Tuzları E470b, Tiamin Mononitrat, Riboflavin, Nikotinamid, D-Pantetonat Kalsiyum, İnositol, Kolin Klorür, Piridoksin HCL, Pteroilmonoglutamik Asit, D-Biotin, Metilkobalamin.
11 Yaş ve üzeri yetişkinler için; günde 1 yumuşak kapsül kullanılması tavsiye edilmektedir. Bol su ile birlikte tüketilmesi önerilmektedir.

Gün içerisinde öğünlerle birlikte veya tok karnına kullanılması önerilmektedir.