IRON

ETKİLİ DEMİR TAKVİYESİ

BOYUT:
1 KUTU
45servis
%16 İNDİRİM1 KUTU x 2 Adet
90servis
179 TL
3.98 TL /servis

Aynı Gün

Ücretsiz Kargo

750.000+

Mutlu Müşteri

Memnuniyet

Garantisi

Iron ürünü demirin yanı sıra içerdiği C Vitamini, Folik Asit ve B12 Vitamini ile zengin bir içeriğe sahiptir.


  • Vücutta kan yapımında yani hemoglobin oluşumunda rol oynar.
  • Yeterli düzeyde Demir, B12 Vitamini ve Folik Asit almanızı sağlar.
  • Zengin ve kompleks içeriğe sahiptir
Tarım ve Orman Bakanlığı Onaylı.
FLAVA Demir İçeren Takviye Edici Gıda
Takviye Edici Gıda Onay Numarası: 013000-04.03.2022

Demir, vücudumuz için gereken temel bir mineraldir. Vücutta kan yapımında yani hemoglobin oluşumunda rol oynar. Besinler yoluyla yeterli miktarda alınamadığında takviye ile desteklenmesi gerekir.

Iron içerisindeki Demir; normal enerji oluşum metabolizmasına, kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin normal oluşumuna, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, vücutta normal oksijen taşınımına, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Ayrıca, hücre bölünmesinde görevi vardır.

Iron içerisindeki B12 Vitamini; normal enerji oluşum metabolizmasına, normal homosistein metabolizmasına, normal kırmızı kan hücresi oluşumuna,bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Ayrıca hücre bölünmesinde de rolü vardır. .

Iron içerisindeki Folik Asit; normal amino asit sentezine, normal kan oluşumuna, normal homosistein metabolizmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur. Ayrıca, hücre bölünmesinde görevi vardır.

Iron içerisindeki C Vitamini; yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına, kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin, cildin ve dişlerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna, normal enerji oluşum metabolizmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına, E vitamininin indirgenmiş formunun yeniden oluşmasına katkıda bulunur. Ayrıca, demir emilimini arttırır.


İÇİNDEKİLER: Topaklanmayı Önleyici: Yağ Asitlerinin Magneyum Tuzları, Kapsül: Hidroksipropil Metil Selüloz, L-Askorbik Asit, Ferroz Bisglisinat, Pteroilmonoglutamik Asit, Metilkobalamin.

11 Yaş ve üzeri yetişkinler için; günde 1 kapsül kullanılması tavsiye edilmektedir. Bol su ile birlikte tüketilmesi önerilmektedir.

Aç karna tüketilmesi önerilmektedir.

Su yerine meyve suyu (özellikle portakal suyu) ile birlikte tüketilebilir.

Süt ile birlikte veya 1000mg'dan fazla Kalsiyum içeren takviyelerle birlikte tüketilmesi tavsiye edilmez.